Kołki wciskane czy gwoździe? Wybieramy najlepsze rozwiązania

Jednego modzie minimalizm, drugiego stylowe stają

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się tak szybko, że mało kto jest w stanie dziś za nimi nadążyć. Jednego dnia w modzie jest minimalizm, drugiego modne stają się wnętrza dające efekt przeładowania. Konieczność szybkiego reagowania na zmiany wiąże się z potrzebą organizowania częstych remontów, przemeblowań. Zazwyczaj dokupujemy nowe meble, dodatki, które pozwalają odmienić wnętrze i pomieścić nowe ubrania, książki i bibeloty.

Instrukcjom dołączonym

Montaż większości mebli nie wymaga konieczności zatrudnienia fachowców. Dzięki instrukcjom i dołączonym elementom bez trudu sami możemy złożyć stół czy komodę. Satysfakcja z samodzielnego złożenia mebli nagradza trud i cierpliwość montażu.

O ile do składanych mebli dostajemy jeszcze komplet akcesoriów, o tyle przymocowanie półki czy zawieszenie obrazu na ścianie wymagają już posiadania własnych gwoździ lub kołków. Stajemy więc przed dylematem - co wybrać? Kołki wciskane czy gwoździe?

Wytłumaczyć wyższość kołków gwoździami

Wybór właściwego elementu do mocowania zależy od tego co i gdzie chcemy zamontować. Jeśli marzy nam się piękny i duży obraz na cienkiej ściance działowej, warto postawić na kołki wciskane. Aby wytłumaczyć przewagę kołków nad gwoździami w tym przypadku, należy wiedzieć, czym jest kołek wciskany i jakie są jego zalety.

Połączenia zapewnia wytrzymałość mocowań

Kołki rozporowe, do grupy których zaliczamy także kołki wciskane, to akcesoria, które pozwalają na złączenie ze sobą różnych elementów i przytwierdzenie ich do odpowiednich powierzchni - ścian, posadzek, stropów. Taki sposób połączenia gwarantuje trwałość mocowań oraz ich stabilność, co skrzętnie wykorzystują producenci mebli. W przeciwieństwie do łączenia elementów za pomocą gwoździ, kołki rozporowe są niewidoczne. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia estetycznego oglądu - nie chcemy, by nasze piękne meble szpeciły widoczne elementy mocujące.

Kołki wciskane wykonane są na ogół ze stali nierdzewnej i wykazują tę wyższość nad gwoździami, że zmontowane dzięki nim konstrukcje są trwałe i stabilne, powierzchnie pozostają nienaruszone - w przypadku gwoździ wbijanych w cienką ściankę działową, mogłoby dojść do pojawienia się pęknięć.

Sklepach wyszukamy typów kołków, zależnie

Kołki wciskane okazują się więc niezbędne przy wszelkiego rodzaju pracach remontowo-budowlanych. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów kołków, w zależności od naszych potrzeb i powierzchni, do której mają być mocowane. Osobne kołki kupimy do futryn, osobne do płyt kartonowo-gipsowych.

Jednostek, niuansów rozumieją

Dla zapalonych majsterkowiczów żadną tajemnicą nie będzie to, jaka jest różnica pomiędzy kołkiem rozporowym z wkrętem z łbem stożkowym a kołkiem z wkrętem z łbem sześciokątnym. Dla tych osób, które tych niuansów nie rozumieją, pomocna okaże się wskazówka pracowników sklepów z narzędziami.

Chlubią rosnącą ustawicznie renomą

Wszelkie elementy mocujące możemy dziś bez problemu dostać w każdym markecie budowlanym, ale równie dobrze możemy skorzystać z oferty sklepów internetowych. Cieszą się one rosnącą stale popularnością, gwarantując niższe niż w tradycyjnym sklepie ceny oraz bogaty wybór, nad którym możemy się do woli zastanowić w domowym zaciszu. Szybka i tania dostawa pozwala nie martwić się o to, że potrzebnych nam narzędzi i akcesoriów zabraknie przed wielkim remontem.